The best clothing rental company in Poland

Order fitting to your home, office or any place in Poland - starts from 30zl

Express shipping in Poland

Risk-free rentals - free returns

Free virtual stylist appointment

Talkin’ about us downtown!

Pożyczanie jest w modzie

vogue.pl | 17.12.2018

Fot. Max Zieliński

Karina Sobiś, właścicielka serwisu E-garderobe, dzięki któremu kobiety mogą wypożyczać kreacje marek z całego świata, jest przekonana, że Polki są gotowe na ograniczenie konsumpcji. Siedząc w pop-up store, który do końca grudnia funkcjonuje przy warszawskiej ul. Pięknej 49, zaczynam w to wierzyć.

Podczas naszej rozmowy butik odwiedziła dziewczyna, szukająca sukni ślubnej. Karina szybko przedstawiła jej różne opcje, zapewniając, że ma wszystkie projekty w pełnej rozmiarówce. W pop-up store pojawiła się także starsza pani. Pytam Sobiś, czy to aby nie PR-owa ustawka, a kobieta nie jest jej babcią. Okazuje się, że prowadzi obok sklep z lampami, a na spotkanie rodzinne upatrzyła sobie koronkową sukienkę.

Read more

Nie kupuj pożyczaj

InStyle | 01/2019

Potrzebujesz sukienkę na jedną okazje? Wypożycz ją! To trend eko, który króluje w Nowym Jorku - przekonuje Karina Sobiś, właścicielka e-garderobe.

Kobiety najczęściej marzą o tym, żeby kupić sobie nową sukienkę. Ty namawiasz nas, żebyśmy nie kupowały, tylko wypożyczały.

Zgadzam się, że kobiety uwielbiają kupować i posiadać. Jeśli jednak zastanowisz się, ile razy tak naprawdę założyłaś tę wymarzoną sukienkę, którą kupiłaś pod wpływem impulsu, złego dnia lub dlatego, że wyglądała świetnie na manekinie (nie wspominając już o rzeczach, które kupujemy na specjalne okazje tj. wesela, chrzciny, urodziny, randkę, itd.) to okaże się, że średnio zaledwie dwa razy! Tak przynajmniej mówią statystyki. W świecie Instagrama kobiety nie chcą pokazywać się ciągle w tych samych zestawach - to dlatego w sieciówkach często są kolejki. Chcą eksperymentować z modą i codziennie wyglądać inaczej, a tak naprawdę nie zdają sobie sprawy, ile z tych rzeczy na koniec dnia po prostu zalega u nich w szafach. „Fakt Fashion” nie opiera się na jakości, jest chwilowym trendem opartym na naszej słabości. Tworząc E-garderobe, przeciwstawiam się „szybkiej modzie”, która generuje popyt na ogromne ilości tanich ubrań, których produkcja przyspiesza emisje dwutlenku węgla i przyczynia się do globalnego ocieplenia. Razem z klientkami budujemy lepszą przyszłość dla mody i naszej planety, więc E-garderobe to również ekogarderobe.

Read more

E-garderobe Wypożyczalnia luksusowych ubrań już w Polsce! Sprawdź, jak działa

gala.pl | 20.12.2018

Marzysz o sukience jak z czerwonego dywanu w Hollywood, ale cię na nią nie stać? Teraz możesz spełnić swoje marzenie! E-garderobe oferuje wypożyczenie luksusowych kreacji prosto z wybiegu. Do wyboru sukienki, kombinezony i garnitury. Te rzeczy już noszą gwiazdy. Poznaj szczegóły!

Read more

Amerykański sen

Elle | 2/2019

Boho, retro, etno. Jej eklektyczny miks zdefiniował styl lat 90. i sprawił, że stała się jedną z najpopularniejszych projektantek świata. Z Anną Sui rozmawiamy z okazji wejścia jej kolekcji do Polski.

Fasony z kolekcji Anny Sui w stylu retro, ale często mają wieczorowy charakter. Teraz są także dostępne w Polsce, można je wypożyczyć na stronie www.e-garderobe.com.

Read more

Wybieg do wypożyczenia

vogue.pl | 28.10.2018

Fot. Getty ImagesW Polsce też mamy już swój Rent The Runway. E-garderobe.com założone przez Karinę Sobis oferuje 300 rzeczy, które można zarezerwować z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. – W modzie nie powinno być ograniczeń – mówi stylistka Różena Opalińska, która współpracowała przy projekcie. – Oprócz jednego. Ograniczając zawartość własnej szafy, możemy razem zadbać o zdrowe środowisko i wspólną przyszłość. Pamiętaj, wypożyczenie nowej sukienki jest zdecydowanie korzystniejsze od jej zakupu – zarówno dla nas, jak i dla otoczenia – zapewnia założycielka oferującego ubrania m.in. od The Kooples, Very Wang
i Herve Leger. Podobnie jak na zagranicznych stronach, pralnia jest tu wliczona w cenę. Można też wykupić ubezpieczenie od uszkodzenia za 5 zł.
E-garderobe.com, która powstała na fali wznoszącej ekonomii współdzielenia, spełnia potrzeby millenialsów. Dziś każdy może, a w każdym razie chce, zostać influencerem. Do tego potrzebna jest całkiem spora liczba ubrań. W końcu raz wykorzystane, czyli sfotografowane na Instagram, natychmiast traci na wartości. Nie bez znaczenia jest też sposób, w jaki myślimy dziś o stylu. W trendzie jest wszystko i nic. Dobrze być jednocześnie nonszalanckim i eleganckim, maksymalnym minimalistą, Francuzką i Skandynawką w jednym. Każdy wyznacza swoje zasady. Ale żeby poszerzyć pole możliwości, potrzebny jest jeszcze większy arsenał narzędzi indywidualnej ekspresji. Czytaj: ubrań. Hyman wielokrotnie podkreślała, że jej ambicją jest to, żeby Zara kiedyś zbankrutowała. Dzięki niej i jej podobnym, sukienka od projektanta, którą i tak włożymy tylko raz, może kosztować tyle co fast fashion
z sieciówki. Ideał, na szczęście, sięgnął bruku.

Read more